Čvn 242015

Úterní dopoledne začalo pro třetí třídu čtením pověsti Zakletý hrad, která se váže k hradu Drahotuš. Proto se třeťáci vydali na výlet do Podhoří.

Po vystoupení z autobusu čekala děti paní Matějková a první úkol, vymyslet pokřik: „Drahotuch, Drahotuch, hej, hej, hej. Na Drahotuch se dnes vydáme a ten taky zdoláme!“

Po červených fáborkách postupovaly děti vzhůru a plnily úkoly. Podle popisu nastrojily loupežníka, postavily sousoší, překonaly kamenný most na koni a další. Cesta rychle ubíhala a už jsme byli tam. Poklad a  vše co k hradu patří nás čekalo na vršku kopce. Cesta dolů utekla jako voda, děti se občerstvily u Matějků a rychle na výletiště. A tam další překvapení:balónky se jmény všech dětí, brumík, pitíčko a školní guma z rukou další maminky,  paní Ligocké.

Opékání špekáčků – třešnička na dortu dnešního školního dne.

Správně vyuzení od ohně, zablácení, spokojení a zároveň unavení  jsme se vrátili zpět do Drahotuš.

Opět velká pochvala pro rodiče za zasponzorování a přípravu  této akce. Spokojenost dětí je tou největší odměnou. Děkuji!!