Zář 122014
 

Úterý 9.9. jsme se vydali na Hukvaldy za památníkem Leoše Janáčka. Sraz jsme měli na autobusovém nádraží v Hranicích v 06:10, někteří teda přišli později a tak tak stihli autobus který jel o deset minut po srazu který jsme si určili. Cesta autobusem byla dlouhá jeli jsme asi 1 hodinu, i s tím že jsme přestupovali v Příboře.  Z Příbora jsme jeli přímo na „Ukvaldy“ a vystoupili jsme u hotelu Hukvaldy.

Hned jak jsme vystoupili zašli jsme do pekárny na malou snídani a koupit menší zásoby na celý den. Z pekárny jsme šli do nějaké pěkné zahrady (parku), kde jsme poseděli a paní učitelka nám řekla pár informací co budeme celý den dělat. Jak jsme se dozvěděli informace tak jsme šli do Památníku Leoše Janáčka kde jsme si poslechli pěkný a velmi zajímavý výklad o Leoši Janáčkovi.

Z památníku L.J. jsme šli na „Info“, tedy rodného domu Leoše Janáčka. Tam nám paní učitelka vše řekla, koupili jsme si nějaké suvenýry a dali jsme si razítka na papírky. Z rodného domu jsme pokračovali Oborou na hrad Hukvaldy. V oboře jsme trochu blbli, a potom jsme tam viděli daňky a muflony. Potom jsme se vyfotili u Lišky Bystroušky a pohladili jsme si ji pro štěstí. Přes oboru jsme šli asi ještě půl hodiny a došli jsme k hradu.

Koupili jsme si volnou prohlídku, akorát nám něco povykládal v kapli. Pak jsme si šli po svém, protože paní učitelka nám všechno povykládala sama. Na hradě jsme dováděli jak o život. Teda fakt jak o život, lozili jsme po hradbách a fotili se tam. Adrenalinu bylo hodně. Pak jak už jsme měli strach tak jsme slezli dolů a šli jsme na vyhlídku Leoše Janáčka. Byl výhled na Lysou horu a na krásnou krajinu. Jak jsme skončili s prohlídkou tak jsme spěchali asi 7 kilometrů na vlak, čekali jsme chvíli a už jsme jeli domů.

Dojeli jsme kolem sedmé hodiny do Hranic, kde už nás čekali rodiče. Byl to pěkný výlet a už se těším s paní učitelkou Hrubou do Prahy. 😀

Jakub Šrom

Response code is 404

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.

© 2013 ZŠ a MŠ Hranice, příspěvková organizace; Hranická 100; 753 61 Hranice IV - Drahotuše Wordpress
šablona Suffusion