Bře 152014
 

I když jsme toho v noci moc nenaspali, před sedmou jsme už byli všichni na nohou – přece jen se v posteli vyspíme lépe. Po vydatné snídani nás už nic nemohlo zastavit, a tak jsme nejdříve uklidili noclehárnu a hned potom se vrhli na fyzikální dílničku (tedy odborně workshop). Pod vedením fyzikářky ze ZŠ Pod goro jsme si vyrobili kameru obskuru a obraz jsme porovnávali s tím, co jsme viděli ve školním teleskopu. V obou případech byl obraz vzhůru nohama, v tom druhém byl o něco zřetelnější :-). Následně jsme si ještě vyrobili astroláb – přístroj na určování zeměpisné polohy podle Slunce, případně Polárky, kterou již po včerejšku na obloze snadno nalezneme. Přístroj jsme samozřejmě ihned vyzkoušeli a teprve pak jsme se rozjeli do rodin s přáním hezké soboty i neděle, kterou děti stráví s rodinami.

Nezapomněli jsme zdůraznit, že v pondělí ráno odjíždíme do Bohinje  k jezeru, které je usazeno výše než 1 200 metrů nad mořem a obklopeno Alpami a tedy by bylo vhodné odložit sandály a vzít si nepromokavou trekovou obuv a teplé oblečení (před 14 dny tam ještě leželo 60 cm sněhu, takže určitě na nás ještě nějaký zbude).

Response code is 404

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.

© 2013 ZŠ a MŠ Hranice, příspěvková organizace; Hranická 100; 753 61 Hranice IV - Drahotuše Wordpress
šablona Suffusion