Lis 082013

Ve středu 6. listopadu 2013 se žáci základních škol Struhlovsko, Šromotovo, tř. 1. Máje a Drahotuš, zúčastnili zeměpisné soutěže ZEMĚKOULE POD LUPOU. Týmy byly složeny z jednoho šesťáka, sedmáka, osmáka a deváťáka. První část soutěže byla práce s atlasem. My jsme se všichni snažili, ale nebyli jsme právě nejlepší. Druhá část byla bez atlasu, v té jsme byli lepší, ale tohle bylo mnohem obtížnější, protože jsme si nemohli nic ověřit a někde jsme stříleli jen tak od pasu. Zvítězilo družstvo ze ZŠ 1. Máje, na druhém místě pak ZŠ Struhlovsko, na třetím ZŠ Šromotovo. I když jsme na posledním místě, tak nikdo z nás není smutný, protože víme: Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se.

Klára Kučerová, 7. třída