Dub 052013
 

Učíme se, učíme a potřebujeme si také na získané vědomosti sáhnout, podívat se na ně i očima, zkrátka poznat je z více stran.

Život pravěkých lidí nás okouzlil. Paní učitelka nám s velkým zaujetím vyprávěla o době kamenné, bronzové, železné. A pak to přišlo – seznámíme se s touto dobou i v Muzeu J. A. Komenského v Přerově. Na internetových stránkách muzea jsme našli nabídku řady animačních muzejních programů. Nejvíce nás – čtvrťáky a páťáky  ZŠ Hranice IV – Drahotuše zaujal výchovně vzdělávací program Jak k nám lovci mamutů „přiletěli dymníkem“.

Cestu Drahotuše – Přerov a zpět jsme absolvovali vlakem. Pro mnohé z nás to byl velký zážitek!! A pak hurá do přerovského muzea expozice Archeologie, kde se nás ujala paní animátorka. Čekala nás pod jejím vedením hmatová dílna – pracovali jsme s paleontologickým materiálem, s texty i obrazovou dokumentací. Poznávali jsme, jak se stát dobrým archeologem a na archeology jsme si zahráli v muzejní herně.

Brzy jsme si doplnili poznatky o životě pravěkých lidí, způsobu lovu mamutů, role ženy a muže v tlupě, …

Domů jsme se vraceli spokojeni a opravdu jsme měli rodičům o čem vyprávět.

 

Žáci 4. a 5. třídy ZŠ Hranice IV – Drahotuše

Response code is 404

 

 

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.

© 2013 ZŠ a MŠ Hranice, příspěvková organizace; Hranická 100; 753 61 Hranice IV - Drahotuše Wordpress
šablona Suffusion