Led 272013
 

V pátek prvňáci zahájili vyučování poněkud netradičně a to přesunem ze školních lavic do jídelny. V rámci výukového tématu Zdravá výživa si vedoucí jídelny paní Martinková pro děti připravila ukázky různých druhů ovoce a zeleniny. Všichni jsme poznali kiwi, papriku, mrkev a další dobroty plné vitamínů. Vyzkoušeli jsme si, jak obtížné je poznat různé potraviny podle čichu, chuti nebo hmatu. Všechny děti obstály v této zkoušce na výbornou.
V pracovním sešitě jsme si barevně označili vhodná jídla pro snídani, oběd a večeři. Společně jsme si popovídali o tom, co vaří maminka a co nám nejvíce chutná. A protože nastal čas svačiny, zkontrolovali jsme si, zda je správná a obsahuje vitamíny, které naše tělo potřebuje. Nakrájené kousky ovoce a zeleniny rychle mizely z připravených talířků, a tak naše svačina byla stoprocentně zdravá a plná vitamínů. Vše jsme zapili výborným čajem o kterém si většina dětí myslela, že je to ohřátá cola. A tak jsme se my dospělí přesvědčili, že správná barva nápoje u většiny dětí rozhoduje o tom, jestli chutná. Dvě hodiny prvouky utekly jako voda a my posilněni zdravou svačinou, jsme se mohli vydat vstříc novým vědomostem. Podívejte se, jak to v jídelně vypadalo.

Response code is 404

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.

© 2013 ZŠ a MŠ Hranice, příspěvková organizace; Hranická 100; 753 61 Hranice IV - Drahotuše Wordpress
šablona Suffusion