Říj 292012
 

Dne 29.10.2012 se v drahotušské základní škole konala již druhým rokem znalostní zeměpisná soutěž s názvem „Zeměkoule pod lupou“. Soutěž byla koncipována pro žáky II.stupně. Zúčastnilo se celkem 5 čtyřčlenných družstev, kdy v každém družstvu byl zastoupen 1 žák z každého ročníku.
Prověřovaly se znalosti z určování zeměpisné polohy, orientace v geografických pojmech formou slepé mapy, všeobecné znalosti o planetě Zemi, poznávání nejvýznamnějších staveb ve světě a část otázek byla zaměřena ryze na Českou republiku. Soutěž trvala asi dvě hodiny a všichni, včetně nejmladších šesťáků, se aktivně zapojovali.
Po urputném boji nakonec zvítězilo družstvo ZŠ Struhlovsko, 2. místo (ZŠ 1. máje), 3.místo (ZŠ Šromotovo), 4.místo (ZŠ Drahotuše) a 5. místo (ZŠ Hustopeče). Všechny týmy si odnesly pěkné ceny, které jsme mohli pořídit díky finanční podpoře města Hranice.

Response code is 404

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.

© 2013 ZŠ a MŠ Hranice, příspěvková organizace; Hranická 100; 753 61 Hranice IV - Drahotuše Wordpress
šablona Suffusion