Říj 192012

Dnes jsme navštívili projektový den pořádaný chemickým oborem SPŠ Hranice. Jako učitel chemie jsem tuto nabídku přivítal s nadšením, zvlášť proto, že na naší škole laboratoř nemáme.

Deváťáci se dozvěděli o významu chemie v našich životech, uplatnění absolventů a vyzkoušeli si některé jednoduché pokusy (barvení plamene kationty, neviditelný inkoust). Nejvíce byli zaujati tavením a tvarováním skla. Na závěr nám žáci 3. ročníku předvedli některé náročnější pokusy, jako peklo ve zkumavce, sopka a bengálský oheň.

Po svačině se nás ještě ujali „stavaři“, ukázali nám své laboratoře a vyzkoušeli jsme si testování cementu.

Děkujeme SPŠ Hranice za možnost nakouknout do zákulisí střední školy, protože zanedlouho bude toto téma pro naše deváťáky aktuální.