Lis 132011

Výchovná poradkyně: Mgr. Alena Beranová

Konzultace pro žáky i rodiče: každý den v 7.30 hodin

v pondělí od 13.30 do 15.00 h.

jiné termíny dle dohody

• Preventivní a vzdělávací akce pro naše žáky
  • Na konci měsíce září navštívili naši školu zástupci vojáků z Hranic a  poučili nás o nebezpečí terorismu a ochraně obyvatel za mimořádných událostí.

• Dne 17.10 2011 se žáci 8. a9. třídy zúčastnili besedy, která byla zaměřena na prevenci závislostí. Přednášeli a zajímavým dokumentárním filmem doplnili MUDr. Pressl a MUDr. Zvěřina – odborníci na tuto problematiku.

• Dne 3. listopadu navštívili vycházející žáci „burzu“ středních škol, v Hranicích na zámku. Pozvánky a seznam zúčastněných středních škol obdrželi také rodiče.

• Další přehlídka středních škol se uskuteční ve dnech 23. a 24. listopadu v Olomouci. Pozvánku rovněž rodiče prostřednictvím svých dětí dostali.

• Láska ano, děti ještě ne – to je název další vzdělávací akce pro starší žáky, která proběhla  dne 9.11.2011 v Hranicích.

• 11.11.2011 dívky 9. třídy s velkou zvědavostí besedovaly s MUDr. T. Hanákovou v její gynekologické ambulanci. Odnesly si kromě propagačních materiálů také informaci o možnosti očkování.

• 16. listopadu jsme  za účasti žáků 8. a9. třídy vyslechli zajímavou přednášku o holocaustu a problematice extremismu v současnosti.

• POZOR!!

• Schůzka pro rodiče vycházejících žáků se koná 12. ledna 2012 v jazykové učebně od 15. 00 hodin – budou vydávány přihlášky ke studiu, zápisový lístek a informace o termínech pro odevzdání přihlášek a přijímacím řízení.

• Účast zákonného zástupce je na této schůzce nutná.

• Informační brožury a atlasy škol zatím úřad práce nedodal, jsou přislíbeny do konce listopadu.