Čvn 112021
 

V květnu se žáci 1.A i 1.B vydali do Olomouce a společně navštívili Pevnost poznání. Tato pevnost je první interaktivní muzeum popularizace vědy na střední Moravě. Sídlí v areálu Korunní pevnůstky v centru města. Počasí sice bylo deštivé, ale nám uvnitř prohlídkových okruhů to vůbec nevadilo.
Měli jsme štěstí, že po znovuotevření jsme byli první a jediná skupina toho dne, která muzeum navštívila. Tudíž jsme se po celém areálu mohli pohybovat samostatně a zůstat u aktivity, která nás právě zaujala jak dlouho jsme chtěli. V oddělení geografie nás překvapila síla vody v krajině, v jiném oddělení zase zákonitosti fyziky kolem nás i planety sluneční soustavy. Žáci vstoupili do obřího oka i mozku a prohlédli si je ze zcela jiného úhlu pohledu.
Strávili jsme zde celé dopoledne a moc jsme si celý program užili.

Hradilová B., Šetinová E.

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.

© 2013 ZŠ a MŠ Hranice, příspěvková organizace; Hranická 100; 753 61 Hranice IV - Drahotuše Wordpress
šablona Suffusion