Kvě 082017

Ve čtvrtek 27. dubna se konalo v naší škole základní kolo dopravní soutěže.

Od samého rána pršelo, jen se lilo!!! Kola zůstala doma, ale ostatní disciplíny byly na svém místě.

Začali jsme v tělocvičně, besedou paní učitelky Dostálové a žákyň Střední zdravotnické školy v Hranicích, které nám předváděly zásady První pomoci. Viděli jsme základy ošetření, které lze provést při náhlém ohrožení nebo postižení zdraví člověka, a které můžeme provádět, my jako žáci. Vše jsme názorně viděli na modelech, mohli jsme si vyzkoušet. Naprosto skvělé!!!

Vše co jsme slyšeli, jsme využili při soutěži, která začínala úderem desáté hodiny.

Pro dnešní den tři disciplíny – křižovatky a dopravní značky, test pravidel silničního provozu a už zmíněná zdravověda.

Strážník pan Šindler společně s učitelkami Keclíkovou a Březíkovou, řídili v učebně disciplínu dopravních situací a znalosti dopravních značek, testy řídila a bravůrně opravovala p. uč. Kroupová.

Jako „redaktorka Zorka Horká“ – fotograf a dozor v jedné osobě, působil ve škole p. uč. Holas!!!

Vše jsme zdárně ukončili a vrátili se do tříd, kde probíhala dál výuka podle rozvrhu.

V pátek 5. května jsme pokračovali jízdou zručnosti. Od samého rána se sjížděly pelotony závodníků na vzorně vybavených, naleštěných kolech na školní dvůr, kde paní učitelka Beranová a Kopřivová připravovaly jízdu zručnosti. Vrchní rozhodčí byl opět pan Šindler – strážník Městské policie Hranice. Ten bedlivě dohlížel na přesnost a průjezd překážek. Vše Dobře dopadlo, všichni disciplínu zvládli.

Soutěž byla zakončena v pondělí 9. května 2017 slavnostním vyhodnocením nejlepších a předáním cen paní Lenkou Kopřivovou a třídními učiteli v tělocvičně školy.

Za ceny, které jsme předávali, děkujeme p. Trčkovi a BESIPu a městu Hranice.

1. třída:   1.m. Martin Kučera 17 bodů

2.m. Lukáš Kučera                 20 bodů

2.m. Václav Kuchař               20 bodů

3.m. Vojtěch Foltas                24 bodů

1. třída:  1.m. Karolína Šatánková 0 bodů !!! Veliká gratulace!!!

2.m. Andrea Machancová      5 bodů

3.m. Ondřej Koláček              10 bodů

3.m. Karolína Hrozová           10 bodů

1. třída:   1.m. Roman Martin Chytrý 4 body

2.m. Diana Subjaková            5 bodů

3.m. Michal Sklenařík            15 bodů

1. třída:   1.m. Vojtěch Kuchař 0 bodů !!! Veliká gratulace!!!

2.m. Lukáš Kučera                  5 bodů

2.m. Vendula Klvaňová          5 bodů