Bře 272012
 

Trvalou součástí činnosti Základní školy v Drahotuších jsou její tradice. Ať už to jsou tradiční školní slavnosti, škola v přírodě, lyžařské kurzy, různé aktivity zájmové, sportovní a ekologické soutěže, ale také aktivity kulturní. Mezi nejvýznamnější kulturní tradice drahotušské základní školy patří jednak každoroční organizace pěvecké soutěže Pop nota, jednak pořádání zájezdů na divadelní představení. Tzv. Klub mladého diváka, který počátkem 90. let v naší ZŠ zavedla paní učitelka Mgr. Taťána Hrubá, je neustále činný a oblíbený. V průběhu téměř 20. let žáci naší školy navštívili přes 80 divadelních představení různých žánrů (činohra, opera, muzikál, balet, opereta). Navštěvujeme především divadla v Ostravě, ale také ve Zlíně, Novém Jičíně, Brně i Praze. Cílem pedagogických pracovníků školy vždy bylo a je vytvářet u dětí vztah k umění a vychovat z nich kulturní diváky. Krásnou operou Charlese Gounoda Faust v ostravském Divadle A. Dvořáka jsme oslavili Mezinárodní den divadla (27. 3.).

Mgr. Pavla Keclíková

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.

© 2013 ZŠ a MŠ Hranice, příspěvková organizace; Hranická 100; 753 61 Hranice IV - Drahotuše Wordpress
šablona Suffusion