Čvn 222017
 

Dnes jsme si s páťáky a druháky užili bezva den. Přijali jsme pozvání rodiny Vilímkových a Kopčových do jejich obory s lesní zvěří v Dolních Těšicích. Nejenže jsme mohli zvířata nakrmit suchým pečivem a mrkví, ale některá přišla až k nám, a mohli jsme je hladit. Úplně zblízka jsme viděli jelení, mufloní a dančí rodinky (i s mladými), prasata si nás moc nevšímala a lišky se nás tak trochu bály. V klecích jsme pozorovali např. perličky, pávy, křepelky, holuby a hrdličky. Od Beátky teď víme, že když rozmlouváme s ptáčky, každý problém nám pomohou vyřešit. Kolem kolouška jsme museli chodit tiše, opatrně a nesahat na něho!!! V oboře byl pro nás přichystaný myslivecký kvíz a ti nejúspěšnější byli před odjezdem odměněni. Paní Vilímková  s babičkou se postarala, aby všechna bříška byla nasycena – na stole byly připraveny nektarinky, melouny, buchty a pití. Pan Kopča připravil pro děti oheň na opékání špekáčků. Pan Vilímek dohlížel na střelbu ze vzduchovky. Tomáš Matějka nezapřel pravého myslivce –  skolil divočáka všemi ranami. Prostě nádherný výlet!!!

Ještě jednou děkujeme všem, kteří se o nás dnes starali.

Poděkování patří i panu Pilařovi, který nás bezpečně dopravil tam i zpět luxusním autobusem.

 

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.

© 2013 ZŠ a MŠ Hranice, příspěvková organizace; Hranická 100; 753 61 Hranice IV - Drahotuše Wordpress
šablona Suffusion