Pro 152020
 

V době, kdy máme plné hlavy nejrůznějších opatření a překonáváme spoustu složitých situací, Pracovní skupina MAS pro rozvoj čtenářské gramotnosti nabídla základním školám na Hranicku příjemné zpestření – akci nazvanou „Krabice plná knih“. Spočívala v tom, že žáci přinesli do školy knihy, které byli ochotni darovat kamarádům z jiných škol. Donesené knihy pak byly uloženy do krabice a předány jako pozdrav v předvánočním čase.

Naše drahotušská škola se této akce zúčastnila spolu s dalšími deseti školami. Příjemně nás překvapilo, že se u nás zapojilo 27 dětí z různých tříd. Děkujeme jim a věříme, že žáci hranických škol budou mít radost z nových knih. Ty budou zařazeny do žákovských knihoven, takže si je budou moci vypůjčit a přečíst všechny děti zúčastněných škol. Kromě podpory pocitu sounáležitosti tak u žáků hranických škol přispěje výměna knih i k rozvoji čtenářství.

Mgr. Ilona Adámková, Ph.D., Mgr. Dagmar Pospíšilová

 

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.

© 2013 ZŠ a MŠ Hranice, příspěvková organizace; Hranická 100; 753 61 Hranice IV - Drahotuše Wordpress
šablona Suffusion