Čvn 022015
 

V pondělí 1. 6. 2015 jsme se s dětmi ze školky vydali autobusem na dlouhou cestu do Ostravy. Po příjezdu jsme se nasvačili, podívali na orloj a posilněni koláčky se usadili do hlediště. Shlédli jsme Zlatovlásku režírovanou uměleckým ředitelem souboru ostravského Divadla loutek Václavem Klemensem. Příběh je známý ze sbírky českých pohádek Karla Jaromíra Erbena, ostravští loutkáři zvolili úpravu básníka Josefa Kainara. Ten Zlatovlásku převedl do veršů a upravil pro loutkové divadlo už v roce 1952. „Je to klasická pohádka, ve které nejde o nic menšího, než je život, láska a dobré srdce,“ říkají o pohádce její tvůrci.
V pohádce vystoupili Eva Baláková, Božena Homolková, Lenka Pavlíčková, Ondřej Beseda, Jiří Krupica, Richard Liberda a Zdeněk Pavlíček.
Hudbu složil Darek Král, scénu, kostýmy a loutky vytvořila Klára Fonová.

[embpicasa id=“6155642989725593073″]

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.

© 2013 ZŠ a MŠ Hranice, příspěvková organizace; Hranická 100; 753 61 Hranice IV - Drahotuše Wordpress
šablona Suffusion