Lis 102022

den čtvrtý – 10. 11. 2022

Po již pravidelné ranní přípravě a výborné rautové snídani, obohacené o palačinky, jsme

zahájili „Cirkus“.

Při dopoledním zaměstnání si děti vytvořily masku zvířete. Jejich kreativitě se meze nekladly.

Lev, kačenka, želvička, kočka, veverka, zajíc, vrabec, kapybara, papoušek – žáci pracovali s nejrůznějším materiálem a s maximálním nasazením. Dalším úkolem bylo prezentovat své zvířátko. Následovalo vyhodnocení – za nejzdařilejší výtvory byly uděleny moc pěkné ceny.

Před obědem (fazolová polévka, masové koule v rajské omáčce s těstovinami) nás čekala jízda na koních (plemeno irský cob) v nedalekých Vernířovicích. Tam a zpět jsme šlapali pěšky (čtvrťáci si vyzkoušeli chůzi s „fofrholemi“).

Po pozdějším obědě a odpoledním klidu, jsme se opět věnovali opakování učiva českého jazyka, matematiky, angličtiny.

Jakmile se sešeřilo – čtvrťáci a sedmáci – bojte se! Stezka odvahy!

Po počátečních obavách ji všichni zvládli bez újmy na zdraví.

Večer jsme si pochutnali na boloňských špagetách.  Závěr dne se nesl ve znamení minidiskotéky,

opět (pro velký úspěch) se soutěžilo v tanečních kreacích.

Dobrou noc jsme si popřáli ve 21.00 hodin. A zítra odjíždíme se spoustou zážitků domů. Těšíme se až o všem, co jsme prožili, budeme vyprávět maminkám a tatínkům.

PaedDr. Balódyová Alena