Bře 222021
 

PŘÍBĚH O SMUTNÉM STROMU

V drahotušské přírodě se usídlila volavka Katka. Pozorovala kačenky na rybníku, stromy ve větru i drobná zvířátka v trávě. Moc se jí tu líbilo. Jen jeden ze stromů se jí zdál tuze smutný. „Proč jsi tak smutný?“ zeptala se volavka. Strom otevřel oči a smutně odpověděl: „Protože mi chybí děti, zima byla dlouhá a bylo tu velké ticho“. Volavka dostala nápad. Pověsila na strom pohádkové lístky, aby přilákala děti. Potom vylétla na nad rybník a zavolala:“ Jaro! Prosím, pošli už trochu víc sluníčka!“. Najednou sluníčko vykouklo za mraky a strom POHÁDKOVNÍK se usmál. „Děkuji ti volavko!“

Děti, Pohádkovník na vás čeká!


Vydejte se do Zahradní ulice (ulice za školou), začínáme na mostku přes potok, kde po cestě plné večerníčkových hádanek dojdete, až k POHÁDKOVNÍKU. Můžete si přečíst pohádky ze stromu.

Ale pozor! Nezapomeňte pohádky vrátit, jinak by byl strom zase smutný.

I vy můžete strom rozveselit a pověsit mu na větvičky třeba malý obrázek, který mu namalujte.

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.

© 2013 ZŠ a MŠ Hranice, příspěvková organizace; Hranická 100; 753 61 Hranice IV - Drahotuše Wordpress
šablona Suffusion