Lis 112019
 

Druhou listopadovou neděli se již tradičně sešli v Zámeckém klubu v Hranicích mladí zpěváci, aby potěšili publikum českými i zahraničními písničkami. Krásné výkony předvedlo všech 18 finalistů již 22. ročníku pěvecké soutěže Pop Nota 2019, kterou za spolupráce s MKZ Hranice pořádá Základní škola a mateřská škola Drahotuše.

Soutěž je určena pro děti od 6 do 18 let, které bojují svými hlasy v celkem šesti kategoriích. Kategorie Elév I, II, III jsou určeny dětem, které chodí do sborového zpěvu nebo si zpívají samy jen tak pro radost. Kategorie Matador I, II, III jsou pro ty zkušenější, kteří se věnují popovému nebo sólovému zpěvu pod vedením pedagoga. Do finále se musí soutěžící probojovat z konkurzu, kterého se v letošním ročníku zúčastnilo téměř čtyřicet zpěváků.

Čtyřčlenná odborná porota s předsedou, hudebním pedagogem Michalem Sabadášem, neměla snadné rozhodování.

Mezi nejmladšími dětmi v kategorii Elév I excelovala nejen pěveckým výkonem, ale také skvělou angličtinou Zuzanka Bartošová ze ZŠ Šromotovo Hranice s písní Shallow. Na druhém místě se umístil nadějný raper Jindra Randýsek ze ZŠ Skalička. Třetí místo získal jeho spolužák Víťa Němý, který svůj zpěv doprovodil hrou na ukulele. Svou premiéru ve finále na jedničku zvládla Andělka Jakubíková, která zazpívala dojemnou písničku s podporou svého tatínka. Vystoupení žáků ZŠ Skalička Mirdy Bagara a Elenky Mejsnarové se také líbilo a oba si odnesli čestné uznání. Odpoledne zpestřil nesoutěžní duet sester Plačkových, z nichž mladší pětiletá Anička je nadějnou zpěvačkou pro příští ročníky.

V kategorii Matador I porotu nejvíce zaujala Karolína Stredová ze ZŠ Komenského v Přerově s písní Na ostří nože. Druhé místo získala Emma Krobotová z Rychvaldu a třetí příčka připadla Elišce Plačkové ze Skaličky.

Žáci 2. stupně základních škol se utkali v kategoriích Elév II a Matador II. První příčku v kategorii Elév II obsadila Klára Zatloukalová ze ZŠ Za mlýnem v Přerově. Ta si svou písní Every breath you take získala přízeň publika, které jí v diváckém hlasování udělilo Cenu diváka. Druhé místo si za doprovodu vlastní kapely vyzpívala Anna Kociánová ze ZŠ Želatovská v Přerově. Třetí místo patřilo Johance Habermannové ze ZŠ Osecká v Lipníku.

Matador II zcela ovládla Anna Holeňová ze ZŠ Hustopeče. Anička si pro finále vybrala píseň Toxic. Písničkou Co zbývá nám si druhé místo vybojovala Klára Zádrapová ze Vsetína a třetí místo s písní Ve dvou Tereza Křížovská z Gymnázia Jakuba Škody v Přerově.

Pěkný divácký zážitek přinesla také sloučená kategorie středních škol. Zde oslnila interpretací písně Sweet but psycho Markéta Čagánková ze Střední pedagogické školy v Přerově. Druhé místo si odnesl Václav Bařinka s vlastní písničkou S tebou se smát. Vašek se při zpěvu také sám doprovodil na kytaru. Píseň  All about the bass v podání Lenky Novákové z hranického gymnázia ocenila porota třetím místem.

Soutěží provázel a začínající zpěváky podporoval pan Radek Kňura. Poděkování patří všem účinkujícím za krásné pěvecké výkony a publiku za vytvoření bezvadné atmosféry. Soutěž je pořádána díky grantovým programům Města Hranice a Olomouckého kraje.

Výsledková listina

 

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.

© 2013 ZŠ a MŠ Hranice, příspěvková organizace; Hranická 100; 753 61 Hranice IV - Drahotuše Wordpress
šablona Suffusion