Kvě 212019
 

V rámci Dne ochrany člověka za mimořádných událostí žáci 8. a 9. třídy navštívili v pondělí 20. 5. hranická kasárna. Zde byl speciálně pro ně připraven pestrý a zajímavý program.

Žáci měli možnost prohlédnout si střelné zbraně a bojové vozidlo pěchoty. S pracovníkem zdravotního centra si vyzkoušeli práci se škrtidlem, tzv. turniketem, a manipulaci s 85kg figurínou. Poté přihlíželi tréninku bojového umění – vojáci jim předvedli několik technik boje zblízka. Následovala komentovaná prohlídka kaple sv. Barbory spojená se zhlédnutím výstavy fotografií z vojenských misí. Nakonec se žáci podívali do muzea na stálou expozici věnovanou vývoji armády od dob Rakouska-Uherska do současnosti.

V areálu hranických kasáren žáky provázel kpt. Hampl. Jemu i jeho spolupracovníkům děkujeme za milé přijetí a realizaci nabitého, poutavě sestaveného programu.

 

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.

© 2013 ZŠ a MŠ Hranice, příspěvková organizace; Hranická 100; 753 61 Hranice IV - Drahotuše Wordpress
šablona Suffusion