Dub 082019
 

Kategorie 6.-9. třída ve  středu 13. března 2019

11 družstev

 

Celostátní kuchařská soutěž Finále Zdravé 5 podporuje u dětí znalost zásad správné výživy a zároveň umění kreativní přípravy jednoduchých pokrmů za rozumnou cenu.

Vaření s láskou a radost z jídla, a to nejen v rámci přípravy, ale i společné konzumace pohoštění, udělat radost jídlem! Jedna porce z připravované svačinky se předává lidem, organizacím, nebo subjektům, které si vybereme, a které máme rádi.  V letošním roce je součástí svačinky libovolná bylinka! Zdravé pohoštění s bylinkou!

Nejlepší týmy, které vybere odborná porota v Praze po uzávěrce soutěže 1. dubna 2019, se utkají ve velkém finále 25. 5. 2019.

 

Naše škola se soutěže účastní již třetím rokem.

Letos se celkem zapojilo 35 družstev po 3 dětech.

!!!!108 žáků (naše škola má 198 žáků)!!!!

Soutěž byla ve čtyřech dnech ve školní jídelně.

Před soutěží byli všichni poučeni o bezpečnosti při práci s kuchyňskými nástroji, o čistotě pracovního místa, a také o třídění odpadu. Připravit stůl a svačinku tak, aby nejen dobře chutnala, ale byla krásně naservírovaná (ubrus, prostírání, dekorace (květiny, vázičku). Jak dětem říkám: Kuchařka jednou rukou vaří, druhou uklízí!!! JÍDLO SE JÍ I OČIMA!!!

Vedoucí školní jídelny, která se věnuje zdravému životnímu stylu a zdravému stravování, na závěr přípravy svačinky popovídala o výživové hodnotě potravin. Jak se správně stravovat, co je dobré pro náš trávicí systém a pro zdraví a vývoj. 

 

Kategorie 6.-9. třída ve  středu 13. března 2019

11 družstev

Ti předávali svačinku na 1. jednání řídícího výboru Místní akční skupiny do Kunzovy secesní vily, tř. 1. máje v Hranicích. Zde byli přítomní ředitelé základních škol a mateřských škol z Hranic a okolí. Ti mají jako hlavní téma jednání inovativní vzdělávání. Svačina projektu Zdravé 5 tedy je velmi dobré téma pro vybudování školních dílen, cvičných kuchyni, podpora polytechnického vyučování na školách. Ukážeme pozitivní vztah k práci a osvojení základních pracovních dovedností a návyků

 

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.

© 2013 ZŠ a MŠ Hranice, příspěvková organizace; Hranická 100; 753 61 Hranice IV - Drahotuše Wordpress
šablona Suffusion