Říj 252016
 

V úterý 25. října, poslední den před podzimními prázdninami, zažili žáci naší školy výuku témat Ochrana člověka za mimořádných událostí. Vyučující 1. stupně si připravily pět stanovišť, na nichž si děti vyzkoušely práci s buzolou a mapou, pověděly si, jak se mají chovat při nebezpečných situacích, zopakovaly si důležitá telefonní čísla, obvázaly zranění, přenesly raněného a překonávaly překážky.

Závěr úterního dopoledne patřil členům SDH Drahotuše. Hasiči seznámili děti s činností jednotky. Ukázali jim hasičská auta, předvedli požární útok a práci s ručním hasicím přístrojem. Děti si pak mohly vyzkoušet, jak jsou těžké hadice, savice nebo hasičská přilba, kterou prvňáci málem neunesli.

Hasičům SDH Drahotuše děkujeme za zpestření naší výuky. Jejich ukázka se nám moc líbila.

 

Je nám líto, ale formulář pro přidávání komentářů je momentálně uzavřen.

© 2013 ZŠ a MŠ Hranice, příspěvková organizace; Hranická 100; 753 61 Hranice IV - Drahotuše Wordpress
šablona Suffusion